clock

Dzisiaj jest 11.09.2024 rok ,        godzina: 19:23 dudes     Dziś imieniny: Dagny, Jacka, Prota            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Plecy okrągłe


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Plecy okrągłe

Linki sponsorowane


Jest to wada kręgosłupa w jego odcinku piersiowym. Charakterystyczne jest to, że głowa i barki są wysunięte do przodu, klatka piersiowa jest spłaszczona i zapadnięta, łopatki są odstające, jest pogłębiona kifoza piersiowa. W okrągłych plecach osłabione zostają mięśnie grzbietu tj. mięsień prostownik grzbietu i mięśnie ściągające łopatki (mięsień czworoboczny, równoległoboczny i najszerszy grzbietu). Natomiast mięśniami nadmiernie napiętymi i przykurczonymi są mięśnie piersiowe i zębate przednie. Przy plecach okrągłych wzmacniamy mięśnie grzbietu, natomiast rozciągamy mięśnie piersiowe oraz zębate przednie. Przeciwwskazania: skłony w przód, podpory przodem o ramionach wyprostowanych, krążenia ramion w przód, jazda na rowerze z niską kierownicą, siady skrzyżne z wyciągniętymi ramionami w przód, unikania innych pozycji powodujących zaokrąglanie pleców i uwypuklenia odcinka piersiowego kręgosłupa.
Przykładowe ćwiczenia
Pw. klęk podparty, kolana w rozkroku; ruch - wysunięcie ramion do przodu i opad tułowia do pozycji "ukłonu japońskiego".
Pw. jw., z oparciem rąk o ławkę lub szczebel drabinki - pogłębianie opadu.
Pw. jw., ruch - naprzemienne wymachy rąk w górę w skos ze skrętem głowy i tułowia w kierunku ręki wymachowej.
Pw. leżenie przodem, ręce splecione na karku; ruch - skłon tułowia w tył, cofnięcie łokci, ściągnięcie łopatek, wyciągnięcie głowy w przód.
Pw. jw., RR ugięte (ręce przy barkach obciążone woreczkami); ruch – skłon tułowia w tył połączony z wyprostem ramion w przód, następnie skurcz ramion. Ćwiczenie wykonujemy w rytm oddechów; wdech - wyprost ra¬mion, wydech - ugięcie ramion.
Pw. stanie w rozkroku przed drabinkami, rękami chwyt za szczebel drabinki na wysokości połowy klatki piersiowej; ruch - pogłębianie opadu w przód.
Pw. leżenie tyłem, pod szczytem kifozy wałek (np. zrolowany koc), w rękach ciężka piłka; ruch - przeniesienie prostymi RR piłki za głowę na podłogę tak, aby były RR maksymalnie zbliżone do podłoża.
Pw. leżenie przodem, RR wzdłuż tułowia, kończyny dolne ugięte w stawach kolanowych, między stopami piłka ciężka; ruch - uniesienie RR w górę i wkładanie piłki stopami w ręce.
Pw. jw., tułów w opadzie poza stołem, ręce splecione na karku; ruch - uniesienie tułowia do pozycji skłonu w tył (wytrzymanie). Ćwiczenie może być wykonywane z różnym ułożeniem RR lub wykorzysta¬niem przyborów. W przypadkach pleców wklęsłych lub okrągło-wklęsłych skłon w tył wykonujemy tylko do fizjologicznej granicy ruchomości w sta¬wach biodrowych.
Pw. zwis na drabince, pod szczytem kilfozy piłka lub wałek, ruch - podkur¬czenie kolan do brzucha.







Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.





Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.