clock

Dzisiaj jest 30.05.2024 rok ,        godzina: 2:05 dudes     Dziś imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Plecy płaskie


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Plecy płaskie

Linki sponsorowane


Wada ta charakteryzuje się spłaszczeniem lub brakiem fizjologicznych wygięć kręgosłupa. Fakt ten powoduje upośledzenie funkcji amortyzacyjnej kręgosłupa. Poszczególne elementy kręgosłupa ulegają przeciążeniu i prowadzą do zmian zwyrodnieniowych. Plecy płaskie stwarzają zagrożenie powstawania bocznych skrzywień kręgosłupa. W wyniku przeprostu kręgosłupa pojemność i ruchomość klatki piersiowej zostają upośledzone. Plecy płaskie występują głównie w u dzieci wątłych ze słabo ukształtowanym gorsetem mięśniowym. Wada ta występuje również wśród dzieci i młodzieży, która zajmuje się intensywnymi ćwiczeniami zwłaszcza grzbietu w pozycjach nadmiernie wyciągniętych i przeprostnych. Zadaniem ćwiczeń korekcyjnych u dzieci z plecami płaskimi i słabym umięśnieniem jest ogólne, wszechstronne wzmocnienie mięśni posturalnych tj. mięśni grzbietu, brzucha oraz pośladkowych. W trakcie postępowania korekcyjnego nie należy unikać pozycji pogłębiających kifozę piersiową i lordozę lędźwiową. Niepożądanymi natomiast są ćwiczenia elongacyjne polegające na wydłużeniu kręgosłupa wzdłuż jego osi długiej oraz ćwiczenia w zwisach. Przykładowe ćwiczenia
Pw. stanie w rozkroku, RR wzdłuż tułowia; ruch - skłon tułowia w przód z dotknięciem rękami podłogi (pogłębianie skłonu), następnie wyprost tułowia z kilkakrotnym odrzutem RR prostych w górę.
Pw. jw., ręce na karku; ruch - skłon tułowia w przód.
Pw. leżenie tyłem NN ugięte w stawach kolanowych, RR wzdłuż tułowia; ruch - skłon tułowia w przód z chwytem rękami za kolana ("kołysanka").
Pw. jw., RR w bok, NN wyprostowane; ruch - nożycowe ruchy NN z równoczesnym ich wznosem do pozycji - leżenie przewrotne i z powrotem do leżenia. Wznos NN prostych do kąta około 30 powoduje wybitnie lordozujące działanie.
Pw. jw., RR w bok, kolana podkurczone do brzucha; ruch - jak podczas jazdy na rowerze ("rowerek").
Pw. jw., nogi wyprostowane (ustalone), ręce pod głową; ruch - przejście do siadu prostego.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.