clock

Dzisiaj jest 23.04.2024 rok ,        godzina: 19:25 dudes     Dziś imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Znaczenie wywiadu w gabinecie odnowy biologicznej


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Znaczenie wywiadu w gabinecie odnowy biologicznej

Linki sponsorowane


Podczas nauki w studium masażu oraz w czasie pracy w ośrodkach SPA nie zwrócono mojej uwagi na tak ważny aspekt pracy jakim jest wywiad z pacjentem. Najczęściej schemat wyglądał tak, że klient wchodził do gabinetu, pytałem się o rodzaj masażu i brałem się do pracy. Podobne doświadczenia mają moi koledzy po fachu. W ośrodkach SPA&Wellness poza całą gamą zabiegów specjalnych na ciało znajdziemy w ofercie również klasyczne masaże relaksacyjne i lecznicze. Nie różnią się one jednak od siebie niczym poza siłą bodźca. Natomiast w czasie godzinnej sesji terapeutycznej możemy naprawdę poprawić stan zdrowia oraz ogólne samopoczucie pacjenta.

W czasie pracy na stanowisku masażysty, a następnie fizjoterapeuty przekonałem się jak ważnym elementem terapii jest wywiad w czasie którego zbierzemy cały szereg przydatnych informacji. Wiek możemy pominąć, ponieważ w miejscach takich jak SPA, gdzie klienci chcą się oderwać od szarej rzeczywistości temat ten może być krępujący. Moim zdaniem najpotrzebniejsze dane, poza lokalizacją dolegliwości, to zawód i hobby. Posiadając tę wiedzę możemy zaimponować pacjentowi, ponieważ codzienne aktywności wskazują nam na odcinki ciała, którymi powinniśmy się szczególnie zająć. Możemy więc przypuszczać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że np. u fryzjerki rejonem ciała szczególnie narażonym na przeciążenia będą stopy, łydki oraz lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Pracownik biurowy najprawdopodobniej będzie potrzebował opracowaniu karku i obręczy barkowej, natomiast krawcowa może wymagać dodatkowo rozluźnienia nadgarstka w celu profilaktyki zespołu cieśni nadgarstka. Są to oczywiście uogólnienia. Może być tak, że u amatora biegania będziemy podejrzewać przeciążenie kończyn dolnych, natomiast przychodzi do nas z bólem karku. Przyczyną tego może być to, że jadąc na zawody spędził 8 godzin w niewygodnej pozycji siedzącej. Dlatego uważnie słuchajcie klientów i dowiedzcie się również ogólnie jak spędzili 1-2 doby przed wystąpieniem dolegliwości.

Jak widać wystarczy poświęcić ok. 10 min. Podczas pierwszej wizyty, aby pacjent poczuł się ważny i dopieszczony. Podczas kolejnych wizyt wystarczy nam informacja o samopoczuciu po ostatniej sesji masażu i obraz obecnych dolegliwości.

Przygotował: Daniel Kawka
 www.neoreh.pl

[dodaj komentarz na forum]
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.